31.Kaunertal Opening – Relacja

Kaunertal to nasza ulubiona miejscówka na spring shred. Od paru już lat uczestniczymy w Spring Classic, i za każdym razem wracamy z przeświadczeniem, że wrócimy tam jak tylko okazja na to pozwoli. Tym razem, nastąpiło to wcześniej niż myśleliśmy, po raz pierwszy wybraliśmy się na osławiony Opening.

Austriacy potrafią robić imprezy na wysokim poziomie, o czym przekonaliśmy się już dawno. 31 Kaunertal Opening będziemy wspominać długo i w samych pozytywach. Cała impreza była wielkim świętem snowboardingu, deskorolki, muzyki i upłynęła w kozackiej, rodzinnej atmosferze.

Podczas całego eventu, uczestnicy mieli okazję do woli testować sprzęt największych światowych producentów, na tą okazję na sporej części parkingu powstało miasteczko testowe.

img_4905

Można było poszaleć na skuterach śnieżnych, i to zarówno tych pełnowymiarowych, jak i maleństwach, na których mogły się bawić nawet dzieci. Obok strefy testowej stanął również pump-track, oraz minirampa, która normalnie stoi zaraz za bramkami wjazdowymi na lodowiec.

img_5258

Jeżeli chodzi o przygotowanie snowparku, shaperzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania i zrobili niesamowity plac zabaw, podzielony na 3 części.

Half Mile Jibline, miał ponad 20 przeszkód, dostosowanych do różnych poziomów zaawansowania. KTO Contest Area, na której odbywały się główne zawody, miała kicker, wallride’a, down rail’a, donkey rail’a, i street’ową rurę. Przy samej restauracji natomiast znajdował się Yamaha Playground, na którym odbył się między innymi contest dla dziewczyn, z wielkim barrel box’em i rainbow’em, którego wszyscy bywalcy Kauner doskonale kojarzą.

14468232_1091228547598918_3303326885935802428_o

Po całodniowych atrakcjach na śniegu, wieczorem można było liczyć na grube imprezy. Część wieczorna odbywała się w namiocie w Feichten. Line-up obejmował takich wykonawców jak:  Dj Leeroy Thornhill (UK/X-The Prodigy), Russkaja,  Invasion Sound meets Shizzel Soundsystem f. Smolik Ruffneck, Dj Mad Simon, CYPRESS JUNKIES ft. Eric Bobo, Fatoni, Wax Wreckaz, 6o6 Crew.
Wyświetlone zostały także dwie filmowe premiery: Freeski-Crew „Escapades” oraz Absinthe Films „Afterforever”.

Wyniki zawodów:

Snowboard Pro Contest

  1. Markus Mathis (SUI)
  2. Thomas Wolf (AUT)
  3. Maximilian Preissinger (GER)

Women Pro Contest

  1. Julia Baumgartner (AUT)

Freeski Pro Contest

  1. Torge Nagel (GER)
  2. Dennis Ranalter (AUT)
  3. Florian Geyer (GER)

Woman Pro Contest

  1. Lisa Zimmermann (GER)

Pełną fotorelację możecie sprawdzić tu: 31.Kaunertal Opening 2k16

A tak prezentował się 31.KTO dzień po dniu: