RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ 2013

RedBull_Zjazd_Na_Kreche_fot Łukasz N azdraczew_Red Bull Content Pool_2Od 10 stycznia na internetowej stronie zawodów Red Bull Zjazd na Krechę ruszają zapisy do masowego zjazdu miłośników białego szaleństwa. Wszyscy zainteresowani udziałem będą mogli zgłosić się do jednego z czterech przystanków eliminacyjnych: w Zieleńcu (2 lutego), Jurgowie (9 lutego), Szczyrku (16 lutego) oraz w Zakopanem (23 lutego). 300 najlepszych zawodników weźmie udział w finałowym zjeździe, który rozegrany zostanie 24 lutego na Kasprowym Wierchu!

 

Red Bull Zjazd na Krechę  to masowy wyścig narciarsko-snowboardowy, który w tym roku ma swoją piątą, jubileuszową odsłonę. W myśl zasady „kto pierwszy, ten lepszy”, uczestnikom zjazdu przyświecać będzie tylko jeden cel – dojechać pierwszym do mety. Po dwóch latach rozgrywania zawodów po słowackiej stronie Tatr – w Tatrzańskiej Łomnicy, masowy zjazd narciarsko-snowboardowy powróci na „Świętą górę” fanów białego szaleństwa, czyli Kasprowy Wierch!

 

Od 10 stycznia na internetowej stronie zawodów www.redbull.pl za pośrednictwem formularza rejestracyjnego będzie można zgłosić się do jednego z czterech przystanków eliminacyjnych. Udział można wziąć tylko w jednych eliminacjach. Kto nie zdąży zapisać się Internecie, będzie miał możliwość zgłoszenia się bezpośrednio na miejscu zawodów przed konkretnymi eliminacjami. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

W Red Bull Zjazd na Krechę rywalizują ze sobą jednocześnie kobiety, mężczyźni, profesjonaliści, jak i amatorzy. Każdy reprezentuje swój własny styl, jednak technika jazdy gwarantująca powodzenie w wyścigu jest jedna – ograniczona ilość skrętów i zjazd na tak zwana „krechę”. Zanim jednak 300 najszybszych stanie na szczycie Kasprowego Wierchu, będą musieli wywalczyć swoje miejsce na linii startowej finału podczas jednego z czterech przystanków eliminacyjnych.

 

ELIMINACJE:

· 2 lutego – Zieleniec, godz. 18:00

· 9 lutego – Jurgów, godz. 12:00

  • 16 lutego – Szczyrk, Juliany, godz. 12:00

· 23 lutego – Zakopane, Polana Szymoszkowa, godz. 18:30

 

FINAŁ RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ 2013:

· 24 lutego – KASPROWY WIERCH, ZAKOPANE, godz. 8:00