#SpotCheck: Turracher Hohe – Episode 1

Końcówkę roku, mieliśmy okazję spędzić w mało popularnej wśród Polaków miejscówce Turracher Hohe.

Ta leżąca na granicy Styrii i Karyntii miejscowość, bardzo pozytywnie nas zaskoczyła, zarówno swoim malowniczym położeniem, jak i doskonałym snowparkiem.

Turrach jest położone na wysokości 1763 m, a najwyższy szczyt leży na 2205 m, dzięki czemu, przy dobrej zimie da się tam pojeździć nawet do końca kwietnia.

Wybierając się w austriackie Alpy, Polacy kierują się głównie do Tyrolu. Południowa część Austrii, wciąż pozostaje nieodkryta wśród naszych krajanów, a szkoda. Na miejscu, do dyspozycji mamy 42 km tras, doskonale przygotowany snowpark, shape’owany przez ekipę QParks, funslope oraz kidslope. Wszystko obsługuje 14 kolejek linowych i wyciągów.

Ośrodek oferuje także w wybrane dni nocną jazdę. Amatorzy wędrówek mogą skorzystać ze szlaków wędrownych (w sumie 25 km), oraz pojeździć na łyżwach na jeziorze Turracher See, znajdującym się w samym centrum miasteczka.
Odległość z Wrocławia i Katowic to jedynie 700 km, więc podróż upływa naprawdę błyskawicznie.

Pełne info odnośnie cen, noclegów i atrakcji znajdziecie na stronie: Turracher Hohe

To co nas najbardziej interesuje podczas naszych tripów, czyli snowpark, jest jednym z najlepszych w których mieliśmy okazję jeździć. Park ma długość 1,5 km i oferuje przeszkody i skocznie dla riderów na każdym stopniu zaawansowania.

W górnej części parku, stoją głównie kickery. Dolna część parku, znajdująca się między drzewami, to raj dla jibberów. Znajdują się tam m.in. 4m tank jib, quarterpipe flat rail, 7m tube rainbow, 8m down rail, 6m flat-down-flat tube rail, jib butterrail i wiele innych.

Info o aktualnym setupie, aktualizowane na bieżąco, znajdziecie na stronie: snowpark-turracher

Podsumowując, Turracher to zdecydowanie jedno z najlepszych miejsc na shred w Austrii, które mieliśmy okazję zwiedzić. Dziękujemy ekipie shaper’ów za wspólną jazdę i epickie powitanie Nowego Roku. 

Sprawdźcie nasz edit z miejscówki! Stay tuned!

VIDEO/EDIT: Marcin Pławnicki -> kliknijcie, by zobaczyć więcej z Turrach!

#SpotCheck: Turracher Hohe – Episode 1 from boardnews on Vimeo.