Superpark Dachstein – Summershred 2016

Długo na tyłkach nie usiedzieliśmy, i zaraz po powrocie ze Spring Classic, postanowiliśmy pojechać na Dachstein, sprawdzić, jak tam wygląda parczek. Właściwie mieliśmy wrócić, przepakować się i wracać do Austrii, ale plany pokrzyżowała nam pogoda – mgła i deszcz to raczej nie są wymarzone waruny na jazdę… Na szczęście, tydzień później wszystkie prognozy mówiły, że będzie lampa, więc postanowiliśmy zaryzykować.

Lampa rzeczywiście była, śniegu też nie brakowało – warunki super. Superpark Dachstein wygląda naprawdę dobrze, podczas naszego pobytu przeszkody były ułożone w 2 line’ach, po 5 w każdym. Nie brakowało rail’i, box’ów, a także niecodziennych przeszkód, jak: 2 równolegle ustawione na płasko rail’e, i odchodzący od nich down rail, a także krótki pool jam, który wybijał na dwie złączone ze sobą PCV’ki – propsy dla shaper’ów z QParks Crew za kreatywność!  Do dyspozycji były oczywiście także kicker’y i wysoki wall postawiony na wysokości chill zone’u.

Dachstein jest zdecydowanie miejscem godnym polecenia na letni shred. Jedyne na co trzeba uważać, to na pogodę, niestety na lodowcu lubi być kapryśna. Superpark Dachstein będzie czynny do 17 lipca, więc macie jeszcze sporo czasu na szuranie.

Parę strzałów z miejscówki by Monka