Winter X Games: Aspen 2017 – Podsumowanie

Właśnie zakończyła się jedna z najbardziej prestiżowych snowboardowych imprez na świecie, czyli zawody X Games w Aspen.

Impreza rokrocznie przyciąga najlepszych zawodników oraz młode talenty. Znamy już oficjalne wyniki zawodów. Nie obyło się bez niespodzianek!

Women’s Big Air

Ogromną niespodzianką było zwycięstwo w konkurencji Big Air, najmłodszej zawodniczki w snowboardzie na X Games 2017. Zaledwie 16-letnia, pochodząca z Californii, Hailey Langland, w pięknym stylu pokonała swoje starsze koleżanki, wykręcając w finałowym przejeździe cab double cork 1080, i uzyskując notę 49 na 50 możliwych punktów. Na drugim miejscu uplasowała się Anna Gasser, trzecie miejsce wywalczyła Julia Marino.

FINAŁOWE PRZEJAZDY

1. Hailey Langland

2. Anna Gasser

3. Julia Marino

 

Men’s Big Air

W konkurencji Big Air mężczyzn, zwyciężył Max Parrot, który w drugim przejeździe odjechał quad underflipa. Drugie miejsce zajął 17-letni Marcus Kleveland ze swoim quad cork 1800, był to zarazem pierwszy quad wykręcony w zawodach. Na trzecim miejscu wylądował Mark McMorris, z backside triple cork 1440.

1. Max Parrot

2. Marcus Kleveland

3. Mark McMorris

 

Women’s Slopestyle

Poziom damskiej konkurencji Slopstyle powalał. Dziewczyny w pięknym stylu pokonywały przeszkody jibb’owe, by na hopach kręcić 7-ki, 9-tki i double. Zwyciężyła Julia Marino, która po pewnym drugim przejeździe zakończonym idealnie zlądowanym cab double underflipem, uzyskała notę 94,66 pkt. Druga była Jamie Anderson, na trzecim miejscu uplasowała się Katie Ormerod.

1.Julia Marino

2. Jamie Anderson

3. Katie Ormerod

 

Men’s Slopestyle

Finał męskiego Slopestyle’u, również dostarczył wielu emocji. Mocnym przejazdem mógł pochwalić się Marcus Kleveland, który za cab triple 1620 i bs triple 1440, uzyskał notę 91,66 pkt w pierwszym run’ie, co wystarczyło do tego by wygrać całe zawody. Na drugim miejscu uplasował się Tayler Nicholson, na trzecim Mark McMorris.

1. Markus Kleveland


Women’s Halfpipe

Ostatnią snowboardową konkurencją rozgrywaną na XGames jest halfpipe. Wśród kobiet, złoto wywalczyła Elena Hight. Srebro zdobyła Xuetong Cai, brąz Chloe Kim.

1. Elena Hight2. Xuetong Cai

3. Chloe Kim

 

Men’s Halfpipe

Na pierwszym miejscu, po niemal idealnym przejeździe uplasował się Scotty James. Drugie miejsce zajął Matt Ladley, trzecie Taylor Gold. W finałach superpipe’a startowały też takie sławy jak Shaun White, czy IPod. Shaun nie poradził sobie zbyt dobrze i zajął odległe 11 miejsce, będące jego najgorszym wynikiem w tych zawodach, od czasu pierwszych startów w 2000 roku.

1. Scotty James

2. Matt Ladley

3. Taylor Gold